15 maja 2022

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Refleksja niedzielna i tygodniowa wskazuje, że Eucharystia pomaga nam rozwijać łaskę Chrztu świętego i przyczynia się do wzrostu naszej miłości. W czasie sprawowania Mszy św. w darze Słowa Bożego słyszymy, iż Chrystus dał nam nowe przykazanie, abyśmy się wzajemnie miłowali, tak jak On nas umiłował. Nie możemy tego nie usłyszeć, winniśmy tę prawdę przyjąć jako strumień nowego życia i stałych możliwości duchowych. Tylko człowiek duchowy – zjednoczony z Bogiem – może zachować wrażliwość na potrzeby sióstr i braci.

2.  W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywali: w poniedziałek święto św. Andrzeja Boboli - kapłana i męczennika, a w sobotę wspomnienie św. Jana Nepomucena - kapłana i męczennika.

3. W maju w dni powszednie gromadzimy się, aby uczcić Maryję, odmawiając litanię loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele po Mszy Św. parafialnej, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszych parafii.

4.  Zapraszamy do nawiedzania naszego Sanktuarium, kościół jest otwarty codziennie w godz. 08.30 - 19.00.

5. W ubiegłą niedzielę uczestniczyliśmy w XII Motomajówce. Pragnę podziękować organizatorom Klubowi Motocyklowemu DRAGER oraz Gminie Orneta i  Lubomino za patronat nad zjazdem motocyklowym. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na cele remontowe i gospodarcze naszego sanktuarium: taca wyniosła 3690,90 zł.; ofiary składane podczas święcenia motocykli – 803,00 zł.; Klub Motocyklowy DRAGER – przekazał na rzecz sanktuarium  ofiarę 1 000 zł. Za wszelką pomoc, życzliwość składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”.

6. Wszystkim przybyłym do naszego Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Krośnieńskiej i wstawiennictwa Świętych Patronów.

7. Zawierzając się szczególnemu wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła, prośmy o pokój na Ukrainie i przemianę serc dla wrogów.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

36 0.088719129562378