3 marca 2024

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.

2.   Okazją do wielkopostnego zatrzymania będą rekolekcje. W naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 22 i 23 marca. Będzie im przewodniczył O. Michał Gawroński OFMCap, gwardian, wikariusz Parafii Matki Bożej Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia w Olsztynie.

3.   Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. W związku z wyjazdem Ks. Proboszcza na rekolekcje wielkopostne Msza Św. parafialna oraz Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w najbliższy piątki (8 marca) wyjątkowo zostaje przeniesione z godz. 17:00 na godz. 08:00. Nie będzie w sanktuarium w Krośnie liturgii o godz. 17:00.

4.   W piątek, 8 marca zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencjach kobiet  na godz. 08:00.

5. Tradycyjnie już podczas Wielkiego Postu zbierane są ofiary na kwiaty i wystrój do naszego sanktuarium na rok 2024. Ofiary na niniejsze cele z miejscowości Krosno będą zbierały Panie Danuta Zapiór i Marta Nowacka.

6. Zbiórka do puszek w minioną niedzielę na dzieło pomocy misjonarzom Ad Gentes wyniosła 199 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. W przyszłą niedzielę przypada druga niedziela miesiąca – taca zbierana podczas Mszy Św. będzie przeznaczona na prace remontowe i cele gospodarcze. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

8. Zawierzając się szczególnemu wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła, prośmy  o pokój na Ukrainie i przemianę serc dla wrogów.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Wtorek, czwartek, sobota:

Spowiedź:  przed każdą Mszą Św.

36 0.084950923919678