28 lutego 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Zbiórka ofiar do puszek na potrzeby misji będzie można złożyć do skarbonki umieszczonej na stoliku z pamiątkami.

2. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – Św. Józefowi. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin. Do wspólnej modlitwy podczas nabożeństwa przez wstawiennictwo Patrona naszego Sanktuarium zapraszamy w każdy poniedziałek po Mszy Św. parafialnej.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele.  W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie, Niepokalanemu Sercu Maryi – najlepszej z Matek.

4.  Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. od godz. 16:30 do godz. 17:00.

5.  Odwiedziny chorych i starszych osób w pierwszy piątek miesiąca, od godz. 8:00.

6. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej po Mszy Św. wieczornej.

7.  Zwracam się z prośbą do Parafian z GRUPY II o posprzątanie świątyni w nadchodzącym tygodniu.

8.  W najbliższym czasie przedstawicielki naszej Parafii Pani Danuta Zapiór i Pani Marta Nowacka będą zbierać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

9.  Przypominamy, że w kościele może przebywać ograniczona liczba osób 1 osoba na 15 m2, czyli w naszym kościele 35 osób. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa. Prosimy o dokonywanie dezynfekcji dłoni.

10. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na utrzymanie naszego kościoła, Bóg zapłać za wszelką pomoc i życzliwość.

11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych na każdy dzień nowego tygodnia oraz opieki Maryi. SZCZĘŚĆ BOŻE!

  

Módlmy się o ustanie pandemii Koronawirusa:

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś́ na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają̨ się̨ do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość́ rządzącym, energię i siłę̨ lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię̨ prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.

Maryjo, Królowo Wniebowzięta, módl się̨ za nami!

Święty Józefie, módl się za nami!

 

 

Poniedziałek, środa, piątek:
godz. 17:00

Wtorek, czwartek:
godz. 8:00

Sobota:
godz. 12:00

Niedziela, uroczystości nakazane i odpusty:
godz. 8:00 i 12:00

Spowiedź: pół godziny przed każdą Mszą Św.

Kancelaria parafialna czynna
jedynie po uprzednim osobistym
lub telefonicznym umówieniu się na spotkanie.

tel. 55 242 28 84;
kom. 690 949 031

 

Adres:
Krosno 11
11-130 Orneta
tel. 55 242-28-84; 690-949-031

e-mail: nmp@sanktuariumkrosno.pl

Numer konta:
PLN 73 1160 2202 0000 0000 5954 1776 SWIFT BANKU: BIG BP LPW

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
39 0.076942920684814