21 kwietnia 2024

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Czwarta Niedziela Wielkanocna, nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza jest przeżywana w Kościele katolickim jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W Kościele w Polsce rozpocznie ona Tydzień Modlitw o Powołania do szczególnej służby w Kościele.

2. Kościół wzywa w Niedzielę Dobrego Pasterza do szczególnych modlitw o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne. Powołania są znakiem wiary ludu Bożego. Trudno wyobrazić sobie nasze życie chrześcijańskie bez kapłana. A przecież w świecie wiele jest takich miejsc, parafii, kościołów i ołtarzy, przy których kapłanów nie ma. Dziękujmy nieustannie Bogu za tych kapłanów, których mamy i prośmy, by naszym ołtarzom nigdy nie zabrakło sług Pańskich.

3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają: we wtorek, 23 kwietnia, Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski; w czwartek, 25 kwietnia, Święto Św. Marka Ewangelisty; w sobotę, 27 kwietnia, wspomnienie Św. Piotra Kanizjusza, prezbitera i doktora kościoła.

4.  W najbliższą środę, 24 kwietnia w kościele w Krośnie o godz. 17:30 odbędzie się próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

5.  Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na utrzymanie naszego kościoła.

6. Wszystkim przybyłym do naszego Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Krośnieńskiej i wstawiennictwa Świętych Patronów.

7.  Zawierzając się szczególnemu wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła, prośmy o pokój na świecie i przemianę serc dla wrogów.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź naszą obroną.Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Wtorek, czwartek, sobota:

Spowiedź:  przed każdą Mszą Św.