11 kwietnia 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - II NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiejsza II Niedziela Wielkanocna, która kończy Oktawę Wielkanocną, zgodzie z życzeniem Pana Jezusa wypowiedzianym św. Faustynie, obchodzona jest jako Święto Miłosierdzia Bożego. Pragniemy wpatrywać się w nieograniczoną miłość Boga do stworzenia, prośmy też o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata. Rozpoczynamy też dzisiaj kolejny 77 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia!”

2. Uroczystość Miłosierdzia Bożego w naszej wspólnocie parafialnej odbędzie się zbiórka ofiar do puszek przeznaczone na dzieła Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

3. Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele.

4. Nadal utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla wiernych archidiecezji warmińskiej, osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem. W naszym kościół może  przebywać jednocześnie TYLKO 25 osób! Pamiętajmy w kościele i na zewnątrz o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób. Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

5. Sanktuarium jest otwarte przez cały dzień, można więc – do czego zachęcam – przyjść o dowolnej porze na modlitwę.

6. Wszystkim życzę, aby Zmartwychwstały i Miłosierny Pan nieustannie nam błogosławił i pomagał być pełnymi miłości. Dużo zdrowia oraz skutecznego opierania się epidemii!!! Niech Bóg ma nas w swojej opiece!!!

Módlmy się o ustanie pandemii Koronawirusa:

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś́ na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają̨ się̨ do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość́ rządzącym, energię i siłę̨ lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię̨ prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.

Maryjo, Królowo Wniebowzięta, módl się̨ za nami!

Święty Józefie, módl się za nami!