28 listopada 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I NIEDZIELA ADWENTU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –  I NIEDZIELA ADWENTU

1.    Rozpoczynamy czas adwentu. W pierwszym okresie do 16 grudnia adwent zaprasza do spojrzenia na perspektywę powtórnego przyjścia Pana Jezusa na ziemię u kresu dziejów i ujawnienia pełni owoców odkupienia. Jest czasem świętowania odkupienia już dokonanego, lecz jeszcze nie w pełni ujawnionego. Ta perspektywa pozwala przeżywać swoje życie jako oczekiwanie na spotkanie z Panem.

2.    Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom. Przez cały Adwent w środy o godz. 17:00 zapraszamy na „RORATY”, czyli Mszę Św. wotywną o Matce Bożej. Zachęcam wszystkich do zabrania światła na liturgię.

3.  W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej od godz. 16:30 do godz. 17:00.

4.  W pierwszy piątek miesiąca od godz. 8:00 objazd chorych i starszych osób ze Spowiedzią i Komunią Św.

5.  Już teraz informujemy, że adwentowy dzień skupienia odbędzie się w piątek 17 grudnia. Będzie mu przewodniczył Ks. Wojciech Wajda Proboszcz parafii w Bieniewie i Piotraszewie.

6.  W zakrystii jak i pośrodku kościoła można nabyć świece na stół wigilijny w ramach Dzieła Pomocy Dzieciom; mała świeca kosztuje 6 zł, duża zwykła – 12 zł, duża z aplikacją – 18 zł.

7. Dziś po każdej Mszy Św. błogosławimy opłatki na stół wigilijny. Opłatek można będzie nabyć w kościele i kancelarii parafialnej. Ze względu epidemię wyjątkowo w tym roku opłatki nie będą roznoszone po domach.

8. Bóg zapłać wszystkim osobom zatroskanym o wygląd i porządek w naszym Sanktuarium. W sposób szczególny pragnę podziękować Parafianom z GRUPY I i III za posprzątanie Kościoła.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.