20 czerwca 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    W środę, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

2.    W czwartek, 24 czerwca, przypada Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. Ciesząc się narodzinami Świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.

3.    W sobotę 26 czerwca Mszą Św. o godz. 12:00 zainaugurowaliśmy pracownię ikon w Sanktuarium Maryjnym w Krośnie. Warsztaty ikonopisarskie potrwają do 4 lipca.

4.    Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. W piątek, 25 czerwca podczas Mszy Św. o godz. 17:00 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu.

5. Sanktuarium w Krośnie jest otwarty codziennie od 8.00 do 20.00. Zapraszamy do  indywidualnego nawiedzania naszej świątyni.

6.   Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na cele gospodarcze i remontowe naszego sanktuarium. W ostatnim czasie nasza „kasa remontowa” wzrosła o kwotę 1 723,50 zł.

7.  Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 11 czerwca 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.Od dnia 26 czerwca 2021 r. do dnia 31 sierpnia 2021 r. zgromadzenia organizowane w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych mogą się odbywać, pod warunkiem, że w przypadku gdy zgromadzenie odbywa się:
a) w budynkach i innych obiektach kultu religijnego, znajduje się w nich, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m, nie więcej uczestników niż 75% obłożenia budynku lub innego obiektu kultu religijnego, oprócz osób sprawujących kult religijny lub osób dokonujących pochowania, lub osób zatrudnionych przez zakład lub dom pogrzebowy w przypadku pogrzebu, oraz że uczestnicy realizują nakaz zakrywania ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny;

b) na zewnątrz, uczestnicy przebywają w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od siebie.

Do limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Niech Boża Opatrzność czuwa nad nami.

DEKRET

Arcybiskupa Metropolity Warmińskiego

w sprawie odwołania dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej

w niedziele i święta nakazane

Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski, podjętą na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 11-12 czerwca 2021 r., na podstawie kan. 93 Kodeksu Prawa Kanonicznego,z dniem 20 czerwca br. tj. od XII Niedzieli Zwykłej, odwołuję dyspensę od uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane, udzieloną dnia 16 października 2020 r. w związku z pandemią Covid-19.

W związku z tym, z głębi serca proszę wszystkich wiernych o powrót do świątyń i osobisty udział w liturgii Kościoła.

Wszystkim wiernym udzielam pasterskiego błogosławieństwa i przypominam jednocześnie o przestrzeganiu aktualnych wskazań władz sanitarnych.

Olsztyn, dnia 14 czerwca 2021 r.

Abp Józef Górzyński

METROPOLITA WARMIŃSKI