1 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Dziś w niedzielę, 1 sierpnia przypada również kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego (1944 rok) – wydarzenia ważnego w historii narodu polskiego. Tamto pokolenie ciągle od nowa poprzez swoją ofiarę przypomina, że są wartości, z którymi nie może być kompromisu, oraz że trzeba do nich dążyć także wtedy, kiedy ludzkie kalkulacje zdają się wskazywać na przegraną.

2.    W środę, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.

3.    W czwartek, 5 sierpnia przypada święto Matki Bożej Śnieżnej – rocznica poświęcenia papieskiej Bazyliki Najświętszej Maryi Panny Większej w Rzymie.

4.    W piątek, 6 sierpnia obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego.

5.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W pierwszy piątek miesiąca możemy skorzystać
z sakramentu pojednania od godz. 16:30 do godz. 17:00.

6.    Odwiedziny chorych i starszych osób w piątek, od godz. 8:00.

7.  „Na progu sierpnia, miesiąca abstynencji, trzeba na nowo zastanowić się nad przyczynami problemów uzależnień, zwłaszcza od alkoholu, które tak boleśnie ranią nasze społeczeństwo” – czytamy w Apelu Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa trzeźwości i Osób Uzależnionych na sierpień – miesiąc trzeźwości. Jak co roku płynie zachęta, by Polacy w sierpniu podjęli dobrowolną miesięczną abstynencję.

8.   Podczas nabożeństw do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę po Mszy Św. parafialnej o godz. 17:00 przedstawiamy  prośby  i intencje, które można składać do skrzynki ustawionej przed ikoną Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

9.   Przy wyjściu z kościoła można nabyć pamiątki związane z naszym Sanktuarium. Ofiary złożone przy tej okazji stanowią ogromną pomoc materialną w pracach remontowych i renowacyjnych za które już teraz składam serdeczne Bóg zapłać.

10.  Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na utrzymanie świątyni. W przyszłą niedzielę, 8 sierpnia, jako drugą niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele.

11.  W związku z trwającymi pracami wewnątrz kościoła przepraszamy za utrudnienia w przeżywaniu liturgii oraz w zwiedzaniu naszego Sanktuarium.

12.   Trwa okres letniego wypoczynku. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.