7 sierpnia 2022

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Trwa sierpień, miesiąc, który jest szczególnie poświęcony trosce o trzeźwość naszego narodu. W dalszym ciągu zachęcamy do podjęcia wraz z modlitwą wyzwania abstynencji w tym miesiącu, wynagradzając w ten sposób wszelkie grzechy pijaństwa i alkoholizmu oraz jako wyraz miłości i troski o młode pokolenie.

2.    W poniedziałek, 15 sierpnia będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Pana Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ta proklamacja dogmatu była przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Już w V wieku obchodzono bowiem w Kościele Święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione podczas Mszy Św. o godz. 8:00 i 12:00. W tym roku uroczystościom odpustowym przewodniczyć będzie Ks. Krzysztof Jabłoński – Dyrektor Niepublicznego Schroniska Młodzieżowego Caritas Archidiecezji Warmińskiej we Fromborku.

3.    Przy wyjściu z kościoła można nabyć pamiątki związane z naszym Sanktuarium. Ofiary złożone przy tej okazji stanowią pomoc materialną w pracach remontowych
i renowacyjnych naszego Sanktuarium.

4.    Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na utrzymanie naszej świątyni.Za tydzień w niedzielę, 14 sierpnia, w drugą niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

5.    Dziękujemy za pomoc w utrzymaniu porządku w kościele.

6.    W związku z trwającymi pracami wewnątrz kościoła przepraszamy za utrudnienia
w przeżywaniu liturgii oraz w zwiedzaniu naszego Sanktuarium.

7.    Wszystkim przebywającym w naszej Parafii jak i udającym się na urlopy życzymy szczęśliwej i bezpiecznej podróży oraz udanego wakacyjnego wypoczynku – regeneracji sił duchowych i fizycznych.

8.    Zawierzając się szczególnemu wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła, prośmy o  pokój na Ukrainie i przemianę serc dla wrogów.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.