27 listopada 2022

I NIEDZIELA ADWENTU

1.  Rozpoczynamy czas adwentu. W pierwszym okresie do 16 grudnia adwent zaprasza do spojrzenia na perspektywę powtórnego przyjścia Pana Jezusa na ziemię u kresu dziejów i ujawnienia pełni owoców odkupienia. Jest czasem świętowania odkupienia już dokonanego, lecz jeszcze nie w pełni ujawnionego. Ta perspektywa pozwala przeżywać swoje życie jako oczekiwanie na spotkanie z Panem.

2.  Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom. Przez cały Adwent w środy o godz. 17:00 zapraszamy na „RORATY”, czyli Mszę Św. wotywną o Matce Bożej.

3.  W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej od godz. 16:30 do godz. 17:00.

4.   W pierwszy piątek miesiąca od godz. 8:00 objazd chorych i starszych osób ze Spowiedzią i Komunią Św.

5.  Już teraz informujemy, że adwentowy dzień skupienia odbędzie się w piątek 16 grudnia. Będzie mu przewodniczył Ks. Stanisław Szymański.

6.  W zakrystii jak i pośrodku kościoła można nabyć świece na stół wigilijny w ramach Dzieła Pomocy Dzieciom; mała świeca kosztuje 10 zł, duża zwykła – 20 zł, duża z aplikacją – 25 zł oraz błogosławimy opłatki na stół wigilijny.

7.  Bóg zapłać wszystkim osobom zatroskanym o wygląd i porządek w naszym Sanktuarium. W sposób szczególny pragnę podziękować Parafianom z GRUPY IV za posprzątanie Kościoła jak i Państwu Szwydowskim za przygotowanie Wieńca adwentowego.

8. Zawierzając się szczególnemu wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła, prośmy o pokój na Ukrainie i przemianę serc dla wrogów.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości
i zasadzkom złego ducha,
bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.