26 czerwca 2022

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W ubiegły piątek (24.06) zakończył się rok katechetyczny i szkolny. Dziękuję rodzicom, katechetom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za ich oddanie i posługę. Dzieciom i młodzieży, gratuluję zdobytej wiedzy i osiągnięć. Wszystkim życzę, bezpiecznych i pełnych pozytywnych wrażeń wakacji. Nie zapominajmy w wakacje o Mszy Św. i modlitwie.

2.  W sobotę, 25 czerwca Mszą Św. o godz. 12:00 zainaugurowaliśmy pracownię ikon w Sanktuarium Maryjnym w Krośnie. Warsztaty ikonopisarskie potrwają do 3 lipca.

3. Zapraszamy do Sanktuarium Maryjnego w Krośnie na VI WYSTAWĘ IKON WARMIŃSKIEJ PRACOWNI IKON w niedzielę 3 lipca. Wystawę zainaugurujemy Mszą Św. o godz. 12:00 ze śpiewem gregoriańskim i bizantyjskimw wykonaniu Scholi Węgajty, podczas której uczestniczyć będziemy w obrzędzie poświęcenia ikon. Wystawę będzie można zwiedzać codziennie do 31 lipca w godz. od 8:00 do 19:00.

4.  W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominać będziemy: we wtorek – św. Ireneusza z Lyonu, biskupa i męczennika; w środę - uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła.

5.  W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność.

6.  Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej od godz. 16:30 do godz. 17:00

7.  Odwiedziny chorych i starszych osób w piątek, od godz. 8:00.

8.  W lipcu wracamy do zwykłych nabożeństw w naszym kościele; w poniedziałek Nabożeństwo do św. Józefa, w środę Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego. Wszystkie nabożeństwa odprawiane będą po Mszy Św. parafialnej.

9.  Przy wyjściu z kościoła można nabyć pamiątki związane z naszym Sanktuarium. Ofiary złożone przy tej okazji stanowią ogromną pomoc materialną w pracach remontowych i renowacyjnych za które już teraz składam serdeczne Bóg zapłać.

10. Dziękujemy za wszelkie przejawy życzliwości. Za modlitwy i ofiary przekazywane na potrzeby sanktuarium.

11. Rozpoczął się czas wakacji. Chwila obecna jest dobrą okazją, aby podziękować wspólnotom, stowarzyszeniom, rodzinom i osobom indywidualnym, których zaangażowanie i wysiłek nadawał kształt życiu parafialnemu i sanktuaryjnemu w minionym roku szkolnym. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy udanego odpoczynku urlopowego, a pozostającym w pracy wytrwałości w oczekiwaniu na czas swojego urlopu.

12. Zawierzając się szczególnemu wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła, prośmy o pokój na Ukrainie i przemianę serc dla wrogów.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości
i zasadzkom złego ducha,
bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie
o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę
dusz ludzkich po tym świecie krążą,
mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

36 0.08207893371582