- W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele będą one sprawowane według porządku niedzielnego czyli o godz. 8:00 i 12:00. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności.
- Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Przypominam, że codziennie (z wyjątkiem niedzieli) w naszym kościele po Mszy Św. parafialnej odprawiamy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich parafian, zwłaszcza tych, którzy jeszcze z jakichś powodów nie uczestniczyli w październikowym nabożeństwie, zapraszam na tę modlitwę.
- W środę 28 października święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
- Zbliża się miesiąc listopad, który w tradycji Kościoła poświęcony jest modlitwie za zmarłych. W śmierci Bóg powołuje nas do siebie. Przed Najświętszym Bogiem nikt nie jest bez winy, dlatego umarli potrzebują oczyszczenia. Wspólnota Kościoła spiesząc im z pomocą składa ofiarę Mszy Św. i modli się za nich. Zachęcam wszystkich do podjęcia modlitwy za zmarłych rodziców, krewnych, przyjaciół, sąsiadów.
- Na kartkach wypominkowych, które zostały wyłożone w kościele wypisujemy czytelnie (w mianowniku) swoich bliskich zmarłych oraz na odwrocie zaznaczamy dzień tygodnia w którym co tydzień przez cały m-c listopad w modlitwie wypominkowej, pragną Państwo polecać swoich bliskich zmarłych. Wypełnione kartki wypominkowe można złożyć na tacę, w zakrystii, kancelarii parafialnej lub wrzucając do jednej ze skarbon ustawionych w kościele. W naszym Sanktuarium będziemy modlić się za zmarłych przez cały listopad od poniedziałku do soboty po Mszy Św. parafialnej.
- Zbiórka do puszek w minioną niedzielę przeznaczona na cele misyjne wyniosła 114 zł. Bóg zapłać!
- W związku z zaostrzeniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego informuję, że w najbliższym czasie:
– Można skorzystać z dyspensy Biskupa Warmińskiego od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Św.;
– Msze Św. w sanktuarium będą sprawowane bez zmian;
– W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym Biskup Warmiński zachęca do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów swoich bliskich na „oktawę” Uroczystości i kolejne dni listopada stosując się także do państwowych zaleceń ochronnych;
– Przebywając w kościele należy zachować bezpieczną odległość oraz mieć zasłonięte usta i nos. - Proszę o modlitwę za nasze wspólnoty Parafialne, Ojczyznę i wszystkie kraje objęte pandemią. Naszą nadzieją i obroną jest ufna modlitwa do Boga oraz troskliwa opieka Matki Najświętszej. Wszystkich Was ogarniam modlitwą i z serca błogosławię.
Ks. Michał Rosengart - Proboszcz
Pobierz jako PDF