II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM - 03.01.2021 r.

2 stycznia 2021

1. W środę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte z poświęceniem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego o godz. 8:00 i 12:00. Zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.
  2. W Uroczystość Objawienia Pańskiego ofiary zbierane do puszek przeznaczone zostaną na utrzymanie Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie oraz na potrzeby polskich misjonarzy.
  3. 7 stycznia pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Św. o 8.00 pomodlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Takich będziemy mieli kapłanów, jakich wymodlimy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. Odwiedziny chorych i starszych osób z komunią świętą i spowiedzią w piątek, 8 stycznia od godz. 8:00.
  5. W przyszłą niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  6. Za tydzień w drugą niedzielę stycznia taca zbierana podczas Mszy Św. będzie przeznaczona na cele gospodarcze i prace remontowe przy naszym kościele. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na ten cel.
  7. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pandemii czują się odpowiedzialni i dbają o materialne potrzeby Kościoła, wspierając bieżące funkcjonowanie i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.
  8. Przypominamy, że w kościele może przebywać ograniczona liczba osób na 15m2, czyli w naszym kościele 35 osób. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa. Prosimy o dokonywanie dezynfekcji dłoni.
  9. W związku z trwającą pandemią COVID – 19 zgodnie z zaleceniami KEP oraz Biskupa Warmińskiego,  pragnę poinformować, iż ze względu na Państwa bezpieczeństwo i zdrowie oraz wewnętrzny pokój serca; nie chcąc nikogo przymuszać, szanując Państwa wolność w tym trudnym czasie, wyjątkowo w tym roku  z Wizytą Duszpasterską (Kolędą) udam się jedynie do tych osób/rodzin, które zgłoszą taką chęć. Zapisywać się można w zakrystii kościoła po Mszy Św. lub telefonicznie.

Módlmy się o ustanie pandemii Koronawirusa:

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś́ na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają̨ się̨ do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość́ rządzącym, energię i siłę̨ lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię̨ prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.

Maryjo, Królowo Wniebowzięta, módl się̨ za nami!

Święty Józefie, módl się za nami!

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Wtorek, czwartek, sobota:

Spowiedź:  przed każdą Mszą Św.