NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 04.04.2021 r.

2 kwietnia 2021

1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijan. Zaczyna się już w noc z soboty na niedzielę liturgią Wigilii Paschalnej. Wielkanocny poranek
  2. w polskiej tradycji wiąże się z kolei z Mszą św. rezurekcyjną, po której w rodzinnym gronie spożywa się wielkanocne śniadanie. To wyraz radości z obecności Pana, który w dzień swego Zmartwychwstania przyszedł do apostołów, aby spożyć z nimi posiłek, umacniając ich w wierze.
  3. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Św. o godz. 6:00 i 12:00.
  4.  Jutro – poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8:00 12:00. Ofiary zbierane do puszek tego dnia  będą przeznaczone na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  5. W piątek, w oktawie Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Za tydzień – druga niedziela wielkanocna, zwana także niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia. Tego dnia będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby charytatywne CARITAS Archidiecezji Warmińskiej.
  7. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy Św. będzie przeznaczona na prace remontowe i gospodarcze.
  8. Od 27 marca wewnątrz Kościoła może przebywać jednocześnie ok. 25 osób, z zachowaniem dystansu 1,5 m. Natomiast osoby uczestniczące na zewnątrz z zachowaniem dystansu 1,5 m. Obowiązkowe są maseczki.
  9. W związku z przedłużającą się pandemią, przypominam, iż Ksiądz Arcybiskup Metropolita Warmiński udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielne i w uroczystości nakazane dla wszystkich wiernych Archidiecezji Warmińskiej, z zachowaniem III przykazania Dekalogu: „Pamiętaj, aby dzień święty święcić”. Zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie oraz duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.
  10. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

Módlmy się o ustanie pandemii Koronawirusa:

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś́ na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają̨ się̨ do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość́ rządzącym, energię i siłę̨ lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię̨ prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.

Maryjo, Królowo Wniebowzięta, módl się̨ za nami!

Święty Józefie, módl się za nami!

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Wtorek, czwartek, sobota:

Spowiedź:  przed każdą Mszą Św.