XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.10.2022 r.

30 września 2022

1. Liturgia tygodnia. W poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli. We wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. W czwartek wspomnienie św. Brunona, Kapłana. W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

2. Rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W czasach tak trudnych, w czasach zagubienia człowieka skazanego na zdawanie trudnego egzaminu ze swej postawy wobec Boga i bliźnich, weźmy do naszych dłoni różaniec. Prosi nas o to sama Matka Najświętsza. W naszym sanktuarium nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane od poniedziałku do soboty po Mszy Św. parafialnej natomiast w niedzielę o godz. 11:30 (w niedziele modlitwie różańcowej przewodniczyć będzie Wspólnota Różańca Św. z Krosna). Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

3.  W niedzielę 2 października po Mszy Św. o godz. 10:00 w kościele w Opinie odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które mają przystąpić do I Komunię Św.

4.  W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele będzie od godz. 16:30 do godz. 17:00.

5.  Objazd chorych i starszych osób ze Spowiedzią i Komunią św. w piątek od godz. 8:00

6.  Za tydzień obchodzić będziemy XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Blask Prawdy”. Zgodnie z tradycją przeprowadzamy zbiórkę do puszek na rzecz wsparcia kształcenia zdolnej młodzieży.

7. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, 9 października, taca zbierana podczas Mszy św. będzie przeznaczona na cele gospodarcze i prace remontowe przy kościele. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.

8.  Bóg zapłać wszystkim osobom zatroskanym o wygląd i porządek w naszym Sanktuarium. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na utrzymanie naszej  świątyni. Bóg zapłać za wszelką pomoc i życzliwość.

9.  Zawierzając się szczególnemu wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła, prośmy o  pokój na Ukrainie i przemianę serc dla wrogów.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości
i zasadzkom złego ducha,
 bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

» Archiwum | Pobierz jako PDF