VII NIEDZIELA ZWYKŁA 23.02.2020 r.

22 lutego 2020

1. Powinniśmy pamiętać, że każda niedziela jest dniem Pańskim, dniem zgromadzenia liturgicznego, dniem rodziny chrześcijańskiej, radości i odpoczynku od pracy. Jest podstawą i rdzeniem całego roku liturgicznego, głównym dniem celebrowania Eucharystii, ponieważ jest to dzień pamiątki zmartwychwstania Pańskiego. Biorąc udział we Mszy Świętej, poświadczamy naszą wiarę, umacniamy nasze powołanie do głoszenia Ewangelii Chrystusowej w świecie.

2.  Dzisiaj rozpoczyna się 53. Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Tegoroczne hasło brzmi „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Dobrze wiemy, że problem choroby alkoholowej nie jest obcy i w naszej wspólnocie parafialnej. Pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o osobach uzależnionych i współuzależnionych od alkoholu.

3.  W nadchodzącym tygodniu Środą Popielcową (26 lutego) rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, post i jałmużnę będziemy się przygotowywali do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Tego dnia na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas Mszy Św. o godz. 17:00 dokonamy obrzędu posypania głów popiołem.

4. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.

5.  W Środę Popielcową nie będzie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.

7.  Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszej parafii w piątki Wielkiego Postu po Mszy Św.

8.  Z inicjatywy Episkopatu Polski pierwszy piątek Wielkiego Postu przeżywamy w Kościele w Polsce jako dzień pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich. Ta inicjatywa jest odpowiedzią na apel Papieża Franciszka zachęcającego cały Kościół do modlitwy i postu, które mają rozbudzić nasze sumienia i solidarne zaangażowanie, aby Kościół był bezpiecznym domem dla dzieci i młodzieży. W naszej parafii w tym duchu w najbliższy piątek przeżyjemy Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

9. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na utrzymanie naszego kościoła, Bóg zapłać za wszelką pomoc i życzliwość.

10.  Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych na każdy dzień nowego tygodnia oraz opieki Matki Bożej. SZCZĘŚĆ BOŻE!

» Archiwum | Pobierz jako PDF

PLN 73 1160 2202 0000 0000 5954 1776 EUR 19 1160 2202 0000 0001 0412 4918 SWIFT BANKU: BIG BP LPW