XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 24.10.2021 r.

23 października 2021

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata. Otoczmy modlitwą wszystkie działa misyjne w Kościele. Bóg zapłać za złożone do puszek ofiary na misje „Ad gentes”.
  2. Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Przypominam, że codziennie (z wyjątkiem niedzieli) w naszym kościele po Mszy Św. parafialnej odprawiamy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich parafian, zwłaszcza tych, którzy jeszcze z jakichś powodów nie uczestniczyli w październikowym nabożeństwie, zapraszam na tę modlitwę.
  3. Zbliża się miesiąc listopad, który w tradycji Kościoła poświęcony jest modlitwie za zmarłych. Zachęcam wszystkich do podjęcia modlitwy za zmarłych rodziców, krewnych, przyjaciół, sąsiadów.
  4. Na kartkach wypominkowych, które zostały wyłożone w kościele wypisujemy czytelnie (w mianowniku) swoich bliskich zmarłych oraz na odwrocie zaznaczamy dzień tygodnia w którym co tydzień przez cały m-c listopad w modlitwie wypominkowej, pragną Państwo polecać swoich bliskich zmarłych. Wypełnione kartki wypominkowe można złożyć na tacę, w zakrystii lub wrzucając do jednej ze skarbon ustawionych w kościele. W naszym Sanktuarium będziemy modlić się za zmarłych przez cały listopad po Mszy Św. parafialnej.
  5. Przyszły weekend to czas, w którym wyruszymy na groby bliskich. W kolejny poniedziałek, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze Św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności.
  6. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
  7. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na utrzymanie naszej świątyni. Dziękujemy za pomoc w utrzymaniu porządku w kościele. Jednocześnie zwracam się z prośbą do Parafian z Grupy IV o posprzątanie świątyni w nadchodzącym tygodniu.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

» Archiwum | Pobierz jako PDF